Promieniowanie UV - największy wróg naszej skóry
Być może nie zdajemy sobie sprawy jak szkodliwe jest promieniowanie UV. Promieniowanie UVA dociera do Ziemi w 97-98% i powoduje głębokie zmiany skórne takie jak fotostarzenie, a może być nawet kancerogenne. Promieniowanie UVB powoduje oparzenia, to właśnie ono odpowiada za opalanie. Jednak gdy go nadużyjemy, reakcją obronną skóry jest rumień który potrafi być niesamowicie bolesną gehenną. Promieniowanie UVC jest prawie w 100% zatrzymywane przez warstwę ozonową, jednak jest najbardziej szkodliwe z wyżej wymienionych ponieważ niszczy łańcuchy DNA i RNA. Promieniowanie IR (podczerwone) i niebieskie światło HEV potęgują działanie promieniowania UV i sprawiają, że jest ono bardziej szkodliwe. Dlatego tak ważnym jest stosowanie kremów z wysokim faktorem SPF.
Filtr mineralny czy chemiczny - dobierz go do swoich potrzeb
Filtr mineralny czy inaczej zwany fizycznym nie wnika w skórę, lecz osiada na niej tworząc barierę przez którą nie mogą przeniknąć promienie słoneczne. Wyróżniamy dwa rodzaje filtrów mineralnych - tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Mają one białą barwę, jednak po roztarciu formuły na skórze staje się on przezroczysty. Mogą mieć delikatnie tłustą konsystencję która równoważy nieco wysuszające właściwości tych minerałów. Przykładem takiego filtra jest Krem Przeciwsłoneczny SPF 50 Wodoodporny dla dzieci i dorosłych od ANTHYLLIS. Drugim rodzajem filtrów są te chemiczne. Wnikają one w skórę łącząc się z nią i dzięki temu chronią przed promieniowaniem. Z naszej oferty jest to przykładowo Krem z filtrem chemicznym SPF50+ PA++++ od Asoa. Ostatnim trzecim rodzajem są filtry mieszane. Oznacza to, że są mieszanką filtrów fizycznych i chemicznych w różnych proporcjach (zależnie od produktu). Jest to np. Ochronny Krem do twarzy UVA UVB SPF50 od Eeny meeny. Wybierz spośród oferty naturaj.pl filtr z dobrym składem, idealny do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze skontaktuj się z nami na sklep@naturaj.pl lub zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego na Świętojańskiej 71 w Gdyni
Reaplikacja - ważny element ochrony przed słońcem
Być może część z Was nie ma pojęcia, że krem z filtrem należy reaplikować. Co to dokładnie znaczy? Chodzi tu o nakładanie go ponownie po około 2-3 godzinach od poprzedniej aplikacji. Służy to temu, że filtr po czasie może migrować przez pot, wodę, ubranie, a nawet wytracać swoją wartość przez naturalną degradację filtrów na skórze. Gdy nie mamy makijażu, nie jest problemem dołożenie filtra, jednak co zrobić gdy nosimy makijaż? Jest to o wiele prostsze niż mogłoby się wydać. Wystarczy go delikatnie wklepać palcami lub gąbką, zawsze ruchami stęplującymi, nigdy posuwistymi. W ten sposób nie zniszczymy makijażu który znajduje się pod filtrem, a dodatkowo ten wchłaniając się scali nasz makijaż przez co będzie on wyglądał jeszcze bardziej naturalnie. Jeśli chcesz poznać kompendium wiedzy na temat filtrów zapraszamy do przeczytania naszego artykułu wyczerpującego ten temat.