Marki dostępne na naturaj.pl
NEWSLETTER = rabat -20%
Zapisz się nasz Newsletter i uzyskaj rabat -20%!
Zapisując się akceptujesz Politykę prywatności.

 

Wielorazowe produkty zgodne z filozofią less waste chronią planetę

Obecnie temat ekologii to nasze być albo nie być. Nasza planeta zmaga się z poważnymi i przyspieszonymi zmianami klimatu, a wielu gatunkom roślin i zwierząt grozi wyginięcie. Pojawiają się też inne problemy, jak: ekstremalne zjawiska pogodowe, wzrost poziomu mórz i oceanów, czy coraz częściej występujące pożary i susze. Aby temu przeciwdziałać, potrzebne są rozwiązania systemowe – regulacje prawne, decyzje polityczne i współpraca międzynarodowa. Natomiast równie ważne są też nasze codzienne działania i wybory!

„Małe decyzje zmieniają świat - small decision change the world”, dlatego warto zastanowić się co możemy zrobić, żeby bardziej zadbać o środowisko. A samodzielnie możemy zrobić wiele! Przede wszystkim możemy stawiać na mniejszą ilość, ale lepszych jakościowo produktów – niezależnie od tego, czy są to ubrania, czy artykuły higieniczne, lub kosmetyki. Takie działania są zgodne z filozofią less waste, która zakłada ograniczanie ilości produkowanych odpadów do niezbędnego minimum. Innymi założeniami tej filozofii jest: ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu, który zagraża środowisku naturalnego, przemyślane decyzje zakupowe, odpowiednie użytkowanie posiadanej żywności i przedmiotów i maksymalne wykorzystanie pozostałości i resztek.

Wielorazowe produkty to ekologiczne rozwiązanie

W sklepie internetowym Naturaj powstała specjalna kategoria wielorazowych artykułów domowych, które znajdują się duchu zerowaste i lesswaste. Znajdziesz tutaj m.in. wielorazowe słomki do picia ze stali nierdzewnej, czy płatki kosmetyczne do wielokrotnego użytku wykonane z bawełny organicznej i froty bambusowej. Ciekawym rozwiązaniem są wielorazowe podpaski, wkładki higieniczne. Tym bardziej że te w wersji jednorazowej są zwykle produkowane z tworzyw sztucznych jak plastik, a to tworzywo, które długo się rozkłada i mocno zanieczyszcza planetę. Wielorazowe produkty wystarczy wyprać, wysuszyć i można ich użyć ponownie!

W kategorii wielorazowe produkty zgodne z filozofią less-waste nie zabrakło też akcesoriów do sprzątania. Zwolennicy ruchu „zero waste” zwracają uwagę, że domowa chemia to mnóstwo zużytych plastikowych opakowań, zanieczyszczenia powstałe podczas transportu oraz hektolitry agresywnych detergentów, które każdego dnia są wprowadzane do środowiska. Dlatego sklep naturaj.pl proponuje, chociażby ręczne tkane myjki do naczyń z roślinnych włókien. Z kolei miłośnikom modnych gadżetów spodobają się drewniane okulary przeciwsłoneczne.

Rozwiązania wielorazowe cieszą się coraz większą popularnością

Człowiek generuje śmieci i zanieczyszczenia już w momencie, gdy zakupuje i spożywa jedzenia, zapewnia sobie ubranie i ciepło, dba o higienę, chce się przemieszczać, pracować, a także korzystać z życia społecznego lub kulturalnego. Warto więc robić przemyślane zakupy i tam, gdzie jest to możliwe wprowadzić artykuły domowe zgodne z filozofią less – waste, które będą alternatywą dla produktów zanieczyszczających planetę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl